آجر
کارشناس فروش:کارشناس:09132645565
مهندسی

نمای شهری

نمای شهری بر دو جنبه ارکان و اجزا است که باید بین این عناصر در ایجاد کل بدنه سازگاری، توافق و ارتباط وجود داشته باشد.

ادامه مطلب...12بهمن

تاق و قوس در معماری ایران - قوس کمانی

قوس کمانی مانند قوس هلالی است با این تفاوت که انحنای بیشتری دارد وچنانچه خیز قوس هلالی افزایش یابد تبدیل به قوس کمانی می شود۔ شعاع قوس کمانی از قوس نعل اسبی کمتر است۔ این قوس نسبت به قوس هلالی تحمل بیشتری در برابر بار دارد۔

ادامه مطلب...14اسفند

انواع آجر در صنعت ساختمان

آیا این سوال براتون پیش اومده که چه آجری برای چه کاربردی مناسبه در ساختمان ؟

ادامه مطلب...29دی

تاق و قوس در معماری ایران - تاریخ پیدایش قوس

انسانهای نخستین که در آغاز سر پناه ثابتی نداشتند, پس از دوران صحرا گردی و کوه نشینی به غارنشینی رو آوردند. با تکامل همکاری گروهی و رشد احتیاجات، مردم غارنشین شروع به ساختن سکونتگاههای برای خود کردند.
 

ادامه مطلب...16بهمن

تاق و قوس در معماری ایران - قوس مستقیم (تخت)

قوس مستقیم برای پوششهایی است که درآنها نیروی فشاری اندکی به قوس وارد می آید و معمولا قوس مستقیم را برای قوس نماهای تزئینی به کارمی برند۔ قوس مستقیم همانطوری که از نام آن بر می­آید، قوسی بدون دور (خیز) است ونمای زیر با ستونهای دو طرف قوس زاویه ۹۰ می سازد.

ادامه مطلب...23بهمن

تاق و قوس در معماری ایران -قوس هلالی

قالب قوس که بر روی زمین ترسیم می شود اساس کار است از این رو باید سطوح آن کاملا و با دقت فراوان هموار و صاف ساخته شود۔ برای اینکه سطح زمین اصطلاحاً تراز وکاملاً هموار و صیقلی شود به ترتیب زیر عمل می کنیم:

 

ادامه مطلب...28بهمن

کاربرد چسب در نمای ساختمانی (فصل اول) - بخش اول

امروزه چسب‌ها در صنعت ساختمان جز ارکان جدایی‌ناپذیر این صنعت به شمار می‌آیند. درواقع چسب‌های ساختمانی یکی از پرکاربردترین و درعین‌حال کارآمدترین ابزارهای ساخت‌وساز محسوب می‌شوند. چسب‌های ساختمانی متنوع هستند و هرکدام کاربرد ویژه‌ی خود را دارند. در این فصل با انواع رایج چسب ازجمله چسب پودری پایه سیمان و خمیری برای نصب انواع کاشی، سرامیک، آجر و سنگ آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب...17دی

کاربرد چسب در نمای ساختمانی ( فصل اول ) - بخش دوم

معمولاً چسب‌های ساختمانی برای چسباندن اجزای سازنده ساختمان که باید تحت تنش بالا قرار گیرند به کار می‌روند. این چسب‌ها در نگه‌داشتن سطوح به یکدیگر و ایجاد مقاومت در برابر تنش‌های کششی، تراکمی و برشی واردشده بر سطوح جسم نقش دارند.

ادامه مطلب...20دی

کاربرد چسب در نمای ساختمانی ( فصل اول ) - بخش سوم

چسب‌های انعطاف‌پذیر، در زمان نصب انواع آجر و کاشی در مکان‌هایی که جابه‌جایی اندک، ارتعاش یا تغییرات دمایی زیادی دارند استفاده می‌شوند. این موضوع بسیار مهمی است زیرا بیشتر چسب‌ها در این موقعیت ترک می‌خورند. بهترین نوع چسب انعطاف‌پذیر، از نوع لاتکس نازک است.

ادامه مطلب...20دی

تاق و قوس در معماری ایران - قوس دزد

به طوری که می دانیم بر قوس تخت و کمانی نمی توان نیروی اضافی وارد کرد . چنانچه بخواهیک این گ.نه قوس ها نیرو را تحمل کند می توان از قوس دزد که در میان قوس تخت یا کمانی با دور خیز کافی قرار می گیرد استفاده کرد.

ادامه مطلب...29اردیبهشت
x
جهت دانلود فایل لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید.