آجر
کارشناس فروش: کارشناس: 09132645565

شوره نما چیست؟

محلول تمیز کننده و ضد شوره

یکی از مشکلات و دغدغه های خانواده ها و معماران بعد از اتمام نمای ساختمان باقیمانده سیمان ها وشوره روی آجر است. هر چند بسیاری از نماکاران در زمان اجرا و چیدمان آجر دقت لازم را دارند اما باز هم  مقداری سیمان و مصالح به سطح آجر می چسبد و در مناطق کویری ایران به علت قلیایی بودن آب، شوره،سفیدک و گچک روی سطح آجر بعد از خشک شدن باقی می ماند. عده ای با کمک فرچه و یا برس اقدام به رفع شوره از سطح آجر می کنند که این روش موقتی بوده و بعد از مدتی مجددا آجر شوره می زن و حتی بعد از بارش باران اثرات گل و لای همراه با باران روی سطح نما باقی می ماند. اما اصلا نگران نباشید تولید کنندگان در صنعت نانو و ساختمان سازی به فکر این نیاز و دغدغه مشتریان بوده اند و برای رفع این مشکل اقدام به تولید محلول تمیز ننده و ضد شوره آجر نموده اند، اما آیا از مزیت ها ی این محلول اطلاع داردی؟با ما همراه باشید.

عوامل به وجود آورنده شوره

ماده اصلی در ایجاد شوره در نماهای آجری نمک است. جالب است بدانید نمک در تمام مصالح ساختمانی اعم از ملات، آجر، سیمان، آهک، ماسه و خاک رس به نسبت های مختلف وجود دارد. نمک ها حاوی سولفات سدیم، سولفات پتاسیم، کربنات سدیم و... هستند که در نمای ساختمان اثر زرد یا سفید رنگی راب ه جای می گذارند.

دومین ماده تشکیل دهنده شوره در نماها آب است. آب در ترکیب با ملات و سیمان واکنش نشان داده و  قطعا این واکنش در برابر باران و برف و حتی شستشو افزایش پیدا کرده و شوره و سفیدک روی نما بیشتر می شود و در فصل های گرم آب تبخیر شده و اثرات آن که همان شوره است روی دیوار باقی می ماند.

روش های رفع شوره و سفیدک نما

در گذشته و حتی امروزه به صورت محدود بسیاری از افراد که از وجود شوینده نما و مزیت های آن اطلاعی ندارند، با استفاده از همان روش های قدیمی یعنی سند پلاس و سایش نما اقدام به رفع شوره از روی نما می کنند که این روش ها هیچ مزیتی که ندارد حتی موجب آسیب به سطح آجر شده و به مرور سطح آجر فرسوده و خراب می شود. اما با پیشرفت تکنولوژی و فناوری نانو بهترین روش استفاده از محلول تمیز کننده نانو و ضد شوره است.

مزیت های استفاده از محلول تمیز کننده و ضد شوره

استفاده از محلول تمیز کننده و ضد شوره نانو مزیت های فراوانی دارد که عبارتند از؛

قدرت تمیز کنندگی بالا

عدم تغیییر رنگ در سطح آجر

تمیز کننده انواع شوره ها روی سطح آجر

پاک کننده انواع لکه های سیمان، دوغاب و ملات بند کشی روی سطح آجر و...

عدم ایجاد گردو غبار

عدم ایجاد آلودگی صوتی در زمان اجرا نسبت به روش های سایش و سندپلاس

قیمت مناسب

سازگار با محیط زیست

دوام و مقاومت بالا در برابر بارش باران و برف

تمیز شدن سریع با فشار آب

نکته مهم

 روی تمام بسته بندی های محلول تمیز کننده و ضد شوره طریقه اجرا و مصرف درج شده اما ما به شما به شدت توصیه می کنیم برای اجرا حتما از متخصصین حرفه ای اجرای نانو و شوینده ساختمان استفاده نمایید.

x
جهت دانلود فایل لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید.